Tým oddílu.

Marek Černý

předseda oddílu, chovatel koní, parkurový jezdec, vlastní cvičitelskou licenci. Má střední zemědělskou školu technického směru v Mladé Boleslavi. V oddíle má na starosti technické zajištění provozu oddílu a ustájení koní. Zabývá se výcvikem a vedením tréninku mladých koní a organizací realizace získaných projektů. Zájmy: s nadsázkou říká: „Koně, víno, zpěv.“ A pak ještě dodává: „Rád spím.“
Má rád: svou rodinu, opravdové přátelství, svou postel, dovolené u moře a chvíle kdy nemusí nic řešit.
Nemá rád: když má říkat co má a nemá rád, lidskou blbost a závistivost, zimu, bláto, tropy a déšť, když v něm musí něco dělat.
Motto: „Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.“

petra12Petra Černá Rynešová

místopředsedkyně oddílu, chovatelka koní, parkurová jezdkyně, vede jezdecké hodiny s dětmi na pony. Absolventka FFUK obor jednooborová psychologie, má vzdělání v oblasti hiporehabilitace – specializační kurz LPPJ pro využití hiporehabilitace v psychologii a psychoterapii. Je autorkou publikace, která byla v rámci jezdeckého oddílu vydána.
Koně miluje od 4 let a jejím velkým přáním je rozkvět JO Kněžmost. V oddíle se věnuje organizaci jezdeckých hodin a výcviku nejmenších dětí. Dále organizuje dětské tábory, akce pořádané oddílem, psaní grantů, jejich naplňování a celkové zvelebování oddílu.
Má ráda: svou rodinu, koně, od lidí přímost a srozumitelnost
Nemá ráda: drožďovou polévku, bezmoc a nepochopení
Motto: „Vždy lze najít smysl, jen člověk musí chtít“.

tereza

Tereza Hrubošová

Má ráda přírodu a zvířata – koně jsou její největší láska. V posledních letech se zdokonalila v jezdectví. V dubnu 2015 úspěšně složila zkoušky ZZVJ. O prázdninách aktivně spolupracuje v JO Kněžmost při vedení dětských táborů s koňmi a o víkendech úspěšně trénuje děti.
Má ráda: upřednostňuje spolehlivost, upřímnost, radost z obyčejných všedních věcí.
Nemá ráda: lež, závist, křivdu a podrazy mezi lidmi.
Motto: „Dokud máš své sny – máš se na co těšit!“

Iva Pavlištová

U koní se pohybuje od 10 let, ale už od raného dětství ji to k nim táhlo. Od toho se odvíjela i studia na střední zemědělské škole v Lanškrouně (zde získala jezdeckou licenci a začala závodit) a poté na Mendelově univerzitě v Brně, obor Zootechnika se specializací Chov koní a agroturistika. Má hodně zkušeností především v profesionální rovině, nejvíc si cení pracovních pobytů ve stájích ve Velké Británii a USA a také spolupráce s předními českými jezdci v parkuru a všestrannosti. Od roku 2013 vlastní licenci instruktora jezdectví. Nyní se koním věnuje spíše pro radost ve svém volném čase.

Má ráda: Zvířata a přírodu, upřímné lidi, dobrou náladu, běžky, sníh

Nemá ráda: Přetvářku, lži, zubaře, hady a bláto

Motto: Vždy je lepší zkusit a neuspět, než nezkusit a celý život si to vyčítat.

 

 

Lucie Beranová

Absolventka ČZU v Praze – obor Reprodukční biotechnologie, ke studiu ji přivedla láska ke zvířatům a nadšení k jejich chovu a práci s nimi. Koním se věnuje od 10 let, nejdříve pouze rekreačně postupem času a množstvím získaných informací se koníček přehoupl i do pracovní a sportovní roviny. Absolvovala spoustu rozmanitých kurzů, jezdeckou licenci úspěšně složila v roce 2017. V JO Kněžmost se věnuje výcviku dětí a vedení koňských kroužků.

 

Má ráda: upřímnost a kamarádství, zvířata a jednorožce, pozitivní přístup 

Nemá ráda: špatnou náladu, pomlouvání a dělání naschválů

Motto: „Budoucnost patří těm, kteří věří v krásu svých snů.“