Tým oddílu.

cerny

Marek Černý

předseda oddílu, chovatel koní, parkurový jezdec, vlastní cvičitelskou licenci. Má střední zemědělskou školu technického směru v Mladé Boleslavi. V oddíle má na starosti technické zajištění provozu oddílu a ustájení koní. Zabývá se výcvikem a vedením tréninku mladých koní a organizací realizace získaných projektů. Zájmy: s nadsázkou říká: „Koně, víno, zpěv.“ A pak ještě dodává: „Rád spím.“
Má rád: svou rodinu, opravdové přátelství, svou postel, dovolené u moře a chvíle kdy nemusí nic řešit.
Nemá rád: když má říkat co má a nemá rád, lidskou blbost a závistivost, zimu, bláto, tropy a déšť, když v něm musí něco dělat.
Motto: „Nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.“

petra12Petra Černá Rynešová

místopředsedkyně oddílu, chovatelka koní, parkurová jezdkyně, vede jezdecké hodiny s dětmi na pony. Absolventka FFUK obor jednooborová psychologie, má vzdělání v oblasti hiporehabilitace – specializační kurz LPPJ pro využití hiporehabilitace v psychologii a psychoterapii. Je autorkou publikace, která byla v rámci jezdeckého oddílu vydána.
Koně miluje od 4 let a jejím velkým přáním je rozkvět JO Kněžmost. V oddíle se věnuje organizaci jezdeckých hodin a výcviku nejmenších dětí. Dále organizuje dětské tábory, akce pořádané oddílem, psaní grantů, jejich naplňování a celkové zvelebování oddílu.
Má ráda: svou rodinu, koně, od lidí přímost a srozumitelnost
Nemá ráda: drožďovou polévku, bezmoc a nepochopení
Motto: „Vždy lze najít smysl, jen člověk musí chtít“.

tereza

Tereza Hrubošová

Má ráda přírodu a zvířata – koně jsou její největší láska. V posledních letech se zdokonalila v jezdectví. V dubnu 2015 úspěšně složila zkoušky ZZVJ. O prázdninách aktivně spolupracuje v JO Kněžmost při vedení dětských táborů s koňmi a o víkendech úspěšně trénuje děti.
Má ráda: upřednostňuje spolehlivost, upřímnost, radost z obyčejných všedních věcí.
Nemá ráda: lež, závist, křivdu a podrazy mezi lidmi.
Motto: “Dokud máš své sny – máš se na co těšit!”

misa

Michaela Vitmajerová

Koním se věnuje od svých 11 let. Základy ježdění si osvojila v JO Kněžmost pod vedením Petry Černé Rynešové. Vystudovala Českou zemědělskou akademii v Humpolci, obor chov koní a jezdectví, kde získala jezdeckou licenci. Absolvovala několik kurzů přirozené komunikace s koňmi. Má zkušenosti a praxi v oboru hiporehabilitace. Momentálně studuje vysokou školu v Jihlavě. Jejím snem je mít spokojenou rodinu a vlastního koně. V jezdeckém oddíle působí jako vedoucí na táborech, kde vede jezdecký výcvik dětí.
Má ráda: koně, přírodu, u lidí upřímnost a rozumnost.
Nemá ráda: lži, nenasytnost, nespravedlnost a kočky.
Motto: Když čekáš něco zlého, nečekej.

bara2

Barbora Jašeková

Barbora Jašeková – studentka ČZU v Praze, obor Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty – v budoucnu by se ráda věnovala hipoterapii. Koně jsou od dětství její srdečení záležitostí a díky JO Kněžmost dostala příležitost se do “koňského procesu” znovu aktivně zapojit. Je držitelkou jezdecké licence. V současnosti se však ježdění věnuje spíše rekreačně, ale má za sebou i několik sezón parkurového sportu. Jejím veliký dětský sen se splnil v podobě odkoupení klisny Ipanimy, ve vzdálenější budoucnosti by si chtěla zřídit vlastní malou farmu 🙂
Má ráda:Chvíle trávené s nejbližšími, nové zážitky, koně, u lidí vzájemné porozumění.
Nemá ráda:Lhostejnost, lehkovážnost, aroganci a návštěvy u zubaře:L
Motto:“Pokud si nevážíš sám sebe, neočekávej to ani od druhých.”